چند وقت پیش از یکی از دوستان که این وبلاگ رو می خونه شنیدم که وکیلش گفته ظاهراً دیاک می خواد بررسی پرونده های اولویت ۴ رو هم شروع کنه و تو بعضی سایت های خبری هم این خبر درج شده. اول از همه از این دوست گرامی خیلی ممنونم که این خبر خوش رو داد، بعدش اینکه امروز فرصت شد دنبال خبر رو بگیرم و بعد از چند ساعت وبگردی و مراجعه به سایت های مختلف متوجه شدم که موضوع درسته و این خبر رو اداره مهاجرت استرالیا تو نشستی که داشته اعلام کرده و گفته از جولای ٢٠١١ بررسی این پرونده ها شروع می شه. اگرچه نمی شه از الان تصور کرد که بالاخره پرونده ماها کی کیس آفیسردار می شه و یا به مرحله مدیکال و ویزا می رسه، اما می شه امیدوار و خوشبین بود که پرونده ما به جریان بیفته و اگه شانس باهامون یار باشه مثل یکی از دوستان خوش شانس من که ١٠ ماهه ویزاش اومد و خودش هم هرگز نفهمید چرا اینقدر زود، ما هم شاید یه خورده زودتر به ویزا برسیم. خواب

از طرفی هم از اول جولای ٢٠١١ قوانین جدید اجرا می شه و هرکسی از این تاریخ به بعد لاج کنه طبق قوانین جدید پرونده اش بررسی می شه و البته بازم هم خبر رسیده که تو ٢٠١٢ ممکنه شیوه جذب مهاجر بکلی عوض شه و طبق مواردی که اعلام شده می شه شبیه به پروسه مهاجرت به نیوزلند و ظاهراً مهاجرت به استرالیا به خصوص واسه ایرانی ها بسیار سخت می شه. البته همه خبرا جدید نیستن و بعض هاشون مربوط می شن به چند ماه پیش، اما موضوع اینه که ظاهراً استرالیا بعد از یه دوره طلایی واسه مهاجرت داره دوباره درها رو می بنده و طبق قوانینی که قراره از ٢٠١٢ اجرا بشه و البته درصورت تصویب، اداره مهاجرت اختیار بیشتری تو جذب افراد مورد نیاز و طبق سلیقه خودش خواهد داشت و حتی می تونه کاری کنه که فقط افراد موردنظرش بتونن لاج کنن و درواقع شرایط رو سخت تر می کنه.

درهرصورت امیدوارم واسه ما و اونایی که می خوان اقدام کنن مشکلی پیش نیاد و توصیه من به همه کسانی که می خوان مهاجرت کنن اینه که هرچه زودتر تصمیمشون رو بگیرن، چون هر روز داره شرایط سخت تر می شه و ممکنه روزی به فکر مهاجرت به استرالیا بیفتن که دیگه راهی واسشون نمونده باشه.

پیروز و شاد باشید.