پنجشنبه ظهر خبری رو که چند هفته ای بود منتظرش بودم، دریافت کردم. دامون عزیز ایمیل زد و بهم گفت تونستم ناتی رو پاس کنم. خبر بسیار خوشحال کننده بود. بعد از حدود 5 ماه استرس و ترس ریفیوز شدن پرونده به دلیل کسر 5 امتیاز، خوشبختانه تونستم با قبولی تو ناتی، این سد محکم رو از جلو راهم بردارم. اون لحظه اونقدر خوشحال بودم که حد و حصری نداشت. انگار به یکی خبر ویزاش رو داده باشن.

کلاً خیلی سخته وقتی بعد از 5 سال انتظار و تعلیق پرونده، کیس آفیسردار می شی و خوشحال از اینکه پرونده ات به جریان افتاده و دو روز بعد می فهمی که پرونده ات یه گیر بزرگ داره. ضمن اینکه 1 ماه رو واسه وت اسس هدر می دی و نمی دونی آفیسر واسه ناتی بهت وقت می ده یا نه. یعنی کل این دوران باید با چند نوع استرس روبرو می شدم. چون آفیسر همون اول با 14 هفته زمان مخالفت کرد و گفت آخر هر 28 روز درخواست وقت کنم و تو این چند وقت هم هر 28 روز یکبار وقت رو تمدید کرد. یعنی از یه طرف باید واسه ناتی ثبت نام می کردم و منتظر می موندم تا واسه امتحان بهم وقت بدن، از یه طرف هم مطمئن نبودم آفیسر تا آخر پروسه یعنی از زمان ثبت نام تا اعلام نتیجه ناتی بهم وقت بده. فشار آماده شدن واسه امتحان و خود امتحان هم خودش یه مشکل بزرگ بود.

تو دو هفته آخر هم چندین بار با ناتی مکاتبه داشتم و همش طرف می گفت سعی می کنیم و قول نمی دیم تا هفته دهم نتیجه امتحانتون رو ارسال کنیم و آخرش تو هفته 11 نتیجه رو اعلام کردن. نمره کلی ام 78 شد. 38 از متن اول، 34 از متن دوم و 6 از Ethics. اما از خوش شانسی من درخواست مدیکال و عدم سوءپیشینه رو اگه به پایان چک امنیتی تعبیر کنیم، مصادف شد با زمان اعلام نتیجه ناتی. از طرفی استرس اینو داشتم که نکنه حالا که اینقدر به ویزا نزدیک شدم، تو ناتی قبول نشم که خوشبختانه همه چیز طبق انتظاراتم پیش رفت.

مهلت 28 روزه آفیسر واسه تکمیل تمامی مدارک باقیمونده، همین پنجشنبه تموم می شه. دوشنبه هم باید برم بیمارستان آتیه واسه مدیکال و امیدوارم تا چند وقت دیگه ویزام صادر بشه و وارد یه دوره انتظار طولانی دیگه نشم. از زمانیکه تصمیم گرفتم ناتی بدم تا به امروز دامون عزیز بخشی از استرس ها و نگرانی هایی رو که تو این دوره متحمل شدم کم کرد و واقعاً ازش ممنونم.