خواستم آخرین مرحله قبل از انتظار بزرگ رو بنویسم تا تمامی مراحل رو ثبت کرده باشم. بعد از اعلام نتیجه آیلتس باید در کوتاه ترین زمان ممکن واسه لاج آماده می شدم. نمی خواستم بیشتر از این فرصت رو از دست بدم. روز سه شنبه ٣ دی ماه برابر با ٢٣ دسامبر نتیجه اعلام شد و از همون روز کار من هم واسه آماده سازی مدارک شروع شد. می خواستم تمام مدارک رو آماده کنم و بعدش لاج کنم. اول از همه پروفایلی رو که چند ماه قبل ساخته بودم باز کردم و شروع کردم به پرکردن اطلاعات. البته تا چند صفحه اول رو پر کرده بودم، اما می خواستم ببینم چند صفحه است.نیشخند

همون روزا یه سابقه کار هم از محل کارم گرفتم و البته گفتم واسه یه جا دیگه می خوام. خوشبختانه مدیرعامل شرکت گفت خودت ببنویس بیار اگه اشکالی داشت بهت می گم. غیر از یکی دو تا اشکال چیزی نگفت و داد ثبتش کنن و بعد امضا کرد. از جای قبلی هم سابقه کارم رو دوباره گرفتم و تقریباً همه مدارک آماده شده بود.

مونده بود یه کار مهم یعنی واریز پول. با دوستم هماهنگ کرده بودم و قرار بود از کارت اعتباری اون استفاده کنم. اما مشکل اینجا بود که پول رو چطوری واسش بفرستم. رفتم سراغ دو تا صرافی و متوجه شدم اصلاً با نرخ رسمی ارز کاری ندارن. رفتم سراغ بانک توسعه صادرات. بهم گفت که اوضاع بدتر شده و حتی ممکنه پول برگشته بخوره. موردی رو هم توضیح داد که بانک فرانسوی پول رو پس نمی داد و بعد از حدود ٢ ماه پول رو تونستن پس بگیرن، اونم با کلی توضیحات و نامه نگاری.استرسبا همه اینا فرستادم. گفتم آخرش اینه که برگشت بخوره، بعدش از طریق یه صرافی می فرستم.٢٠ دلار هم اضافی دادم واسه کارمزد. واسه ACS هم ٢٠ دلار داده بودم که ظاهراً کافی بود.

روزی که پول رو فرستادم پنجشنبه بود، گفت اگه بخواد برسه حدوداً می شه اواسط هفته دیگه. چون شنبه و یکشبه اونا تعطیلن.جمعه هم که ایران تعطیل بود.سبز سه شنبه صبح دوستم رو مسنجر بهم گفت که پول رسیده. یه نفس راحتی کشیدم. اما ٨۶ دلار کارمزد برداشته بودن. قرار شد پنجشبه ٣ بهمن لاج کنم. روزی بود که سرکار راحت تر بودم. دوستم هم آنلاین بود و درواقع اون واسم لاج کرد. من تمامی فرم ها رو دقیق پرکرده بودم و دوستم فقط باید صفحه به صفحه می رفت جلو. یادش بخیر بعد از لاج و در واقع بعد از Submit کردن، یه صفحه ای میاد که ۵ تا لینک توش هست. اونایی که آنلاین لاج کردن می دونن. سر یکیشون چقدر گیر کردیم. دوستم می گفت صفحه لود نمی شه منم اینور حرص می خوردم. استرسبعد از نیم ساعت ولش کردیم. بعداً فهمیدم مشکل از سایت دیاک بود و بعد از چند روز مشکل رو برطرف کردم. لینک ۵ بود که مربوط می شد به تعیین پسورد واسه چک کردن ویزا که حالاحالاها بدردم نمی خوره. زبان الکی سرش گیر کرده بودیم. بالاخره لاج کامل شد. اطلاعات لازم رو بهم داد. از صفحه بعد از Sumbit هم عکس گرفت و واسم فرستاد. خواستم به عنوان یه خاطره ثبت بشه.لبخند تو هفته بعد هم مدارک رو اسکن کردم و آپلود کردم تو سایت دیاک تا دیگه فعلاً کاری نباشه که انجام بدم.

امروز سه ماه از لاج گذشته و من نمی دونم کی کیس آفیسر دار می شم. عجله ای هم ندارم. با این بحران جهانی امیدوارم وقتی ویزام بیاد که اوضاع خوب شده باشه. نیشخند البته اگه بدشانسی نیارم و ویزا بگیریم. من سعی می کنم مثبت فکر کنم. چون از دست منم کار زیادی برنمیاد. اینو می دونم اگه قرار باشه بریم، حتماً می ریم. امیدوارم خواست خدا این باشه که بریم و ازش ممنونم که ٢ سال پیش اسسم منفی شد. چشمکاین یه فرصت بود واسه من تا بفهمم که اصلاً به بعد از رفتن فکر نکردم و فقط داشتم به رفتن فکر می کردم. واسه بالابردن سطح زبانم برنامه ریزی کردم و همینطور گرفتن حداقل یه مدرک بین المللی مثل CCNA. امیدوارم موفق بشم و امیدوارم همه دوستان همسفر هم موفق بشن.