نزدیک به ٨ ماه از لاج من می گذره و خبر خاصی هم نیست. تو هفته های گذشته خیلی ها ویزا گرفتن، اما وضعیت پرونده دوستانم هنوز تکونی نخورده. نه اونایی که منتظر کیس آفیسر هستن و نه اونایی که کیس آفیسر دارن و منتظر ویزا. تو این چند هفته هم واسه چندتا شرکت خارجی رزومه فرستادم اما فعلاً هیچ خبری نیست.

از آذر ماه دوباره می خوام برم کلاس زبان. چون می خوام سطح زبانم بالاتر بره. البته تو محیط کار به خاطر وجود خارجی هایی که با ما کار می کنن تقریباً هر روزه با زبان سروکار دارم. مطلب انگلیسی هم مرتب می خونم و هر روز هم سعی می کنم چندتا لغت و اصطلاح جدید یادبگیرم. اما بازم کافی نیست. چون واسه تقویت اسپیکینگ نیاز به یه کلاس Free Discussion دارم. خلاصه یکمی سرم رو خلوت کردم تا بتونم به این کارا برسم. واسه MCSE هم فعلاً دارم فقط مطالعه می کنم تا سال بعد کم کم شروع کنم به امتحان دادن.

این هفته باید بشینم و یه برنامه ریزی خوب واسه استفاده از وقتم بکنم. چون می خوام بطور منظم زبان بخونم و هم واسه MCSE وقت کافی بزارم و اگه شد یه وقتی هم واسه ورزش. همیشه از برنامه ریزی خوشم میومد و ازش لذت می بردم. کلاً همیشه سعی کردم واسه خودم هدف های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعریف کنم و واسه رسیدن به اونا برنامه ریزی کنم. هرچند وقت یکبار هم برنامه هام رو بازنگری می کنم تا اگه لازم باشه واسه انجامش اصلاحاتی رو انجام بدم.  این کار یه تفریح بسیار خوب واسه منه که خیلی ازش لذت می برم. البته فعلاً هدف بزرگم گرفتن ویزای استرالیاست و بعد از اون کلی هدف دیگه دارم که به این هدف بزرگ وابسته است.

امیدوارم بتونم زودتر از این وبلاگم رو آپدیت کنم. از طریق همین وبلاگ دوستان جدیدی هم پیدا کردم. نوشتن و ارتباط با افراد هم هدف خیلی به من انرژی می ده. به همین دلیل سعی کردم هر روز وبلاگ بخونم، به سایت های مهاجرتی سر بزنم و تو انجمن های استرالیا یه نگاهی به سوال ها بندازم و اگه بتونم جواب بدم.

راستی به یکی از دوستام قول داده بودم آدرس سایت های کاریابی ای رو که ازشون استفاده می کنم اینجا بنویسم. البته بگم تقریباً این لیست از بین سایت های مختلف گلچین شده و دوستانم بهم معرفی کردن. اینم لیستشون:

 

http://www.naukrigulf.com

http://www.gnads4u.com/jobs

http://www.oilcareers.com/

http://www.jobstreet.com/

امیدوارم به همتون خوش بگذره.