١٨ بهمن ١٣٨۴ یعنی ۴ سال پیش روزی بود که واسه من پروژه استرالیا شروع شد. اگرچه فکر مهاجرت واسه من به سال ها قبل برمی گرده، اما ۴ سال پیش بطور جدی واسه مهاجرت به استرالیا اقدام کردم. اون موقع به غیر از استرالیا، نیوزلند هم تو فکرم بود. چون یکی از دوستام از طریق یکی از شرکت های نیوزلندی واسه Job Offer اقدام کرده بود و منتظر بود ببینه می تونن واسش کاری بکنن یا نه که البته در نهایت نتونستن و طبق قرارداد پولش رو پس گرفت. اما وقتی من اومدم اقدام کنم فهمیدم که اسم و صاحب شرکت عوض شده و کلی هم پرونده به نتیجه نرسیده داره و تازه شرایطش رو هم عوض کرده بود و نصب پول رو قبل از پیدا کردن کار می گفت و معلوم هم نبود بتونه کاری بکنه یا نه و همین شد که دیگه از خیر اون شرکت گذشتم.

اون موقع همزمان در مورد نیوزلند هم تحقیق کرده بودم و تا اونجا که من متوجه شدم دیدم با توجه به شرایطمون بدون داشتن Job Offer نمی شه ویزای اقامت دائم رو گرفت. یعنی سیستم امتیاز بندیشون جوریه که امتیاز لازم رو واسه گرفتن ویزای اقامت دائم بدون Job Offer نمی شه بدست آورد. بهرحال اون موقع فقط تمرکز کردم رو استرالیا و تا اردیبهشت ٨۵ یعنی چند ماه بعدش همه مدارکم رو آماده کردم و باقی قضایا که قبلاً هم نوشته بودم.

تو این چهار سال حتی یک روز نشد که به این هدف فکر نکنم. هر روز سعی کردم اطلاعات جدیدتری بدست بیارم و با دوستان تبادل نظر کنم. به همین دلیل نذاشتم این فکر و هدف واسم کمرنگ بشه و با همون شدت و علاقه هنوزم به دنبال رسیدن به این هدف هستم. جالبه که هفته پیش یکی از دوستام که مقیم نیوزلند هستش از طریق اسکایپ  با هم صحبت کردیم و ازم پرسید چرا به فکر مهاجرت نیستم که منم گفتم مدت هاست اقدام کردم و یه سالم هست که از طریق اداره مهاجرت استرالیا اپلای کردم. قرار شد ببینه می تونه واسم Job Offer جور کنه یا نه. اگرچه زیاد نمی شه رو قضیه نیوزلند حساب باز کرد، اما بهرحال اگه بشه خوبه.نیشخند درهرصورت امیدوارم تو سال جدید اتفاقات جدید واسه پرونده ام بیفته و چهار سال دیگه نیام اینجا و بنویسم ٨ سال گذشت.سبز