بالاخره بعد از ماه ها انتظار و معلق بودن پرونده های اولویت 5 ویزای 175، جمعه دیاک لیست رو بروز کرد و اعلام کرد که از روز دوشنبه 10 سپتامبر تخصیص کیس آفیسر به این پرونده ها شروع می شه و کسانیکه تا قبل 24 سپتامبر 2007 لاج کردند، تو دو هفته آینده کیس آفیسردار می شن. خبر بسیار خوبی که خود من مدت ها بود منتظرش بودم. البته پیش بینی اولیه من خرداد ماه بود که نشد و این دفعه فکر می کردم تا مهر ماه باید منتظر بمونیم که خوشبختانه کمی زودتر می خوان شروع کنن.

البته با توجه به اینکه خود من ژانویه 2009 لاج کردم باید دید از جولای 2007 تا آخر 2008 چه تعداد پرونده الویت پنجی وجود داره. فکر می کنم تو آپدیت بعدی شاید بشه تخمین زد سرعت تخصیص کیس آفیسر به پرونده های ما چقدره. اگه اشتباه نکنم تعداد کل پرونده های معلق اولویت 5 حدود 15000 بود که البته همشون 175 هم نیستن. در هر صورت امیدوام تا قبل ژانویه 2013 و 4 ساله شدن پرونده ام، کیس آفیسر دار بشم.

یادمه یکی از دلایل انتخاب استرالیا به جای کانادا، این بود که می گفتم واسه ویزای کانادا باید 5-6 سال صبر کرد، حالا واسه ویزای استرالیا بیشتر از 3 ساله که من و خیلی های دیگه منتظریم. البته از یه جهت خوب شد که واسه کانادا اقدام نکردم، چون الان پرونده منم مثل خیلی های دیگه مشمول قانون لغو پرونده های قبل 2008 شده بود.

تابستون هم داره تموم می شه و البته واسه اونایی که اونورن دارن به تابستون نزدیک می شن. امیدوارم پست بعدی رو که می خوام بنویسم خبر کیس آفیسر دار شدنم باشه.