خیلی وقته که از نوشتن پست قبلی می گذره. اگرچه اتفاقات خاصی تو این چند وقت نیفتاد، اما خواستم این مطلب رو بنویسم تا این اتفاقات هم ثبت شه و شاید به درد کسی بخوره.

بعد آخرین ایمیل آفیسر که همه مدارک باقیمونده رو خواست و مشخص شدن نتیجه ناتی، 16 تیر رفتیم واسه مدیکال تو بیمارستان آتیه. عدم سوء پیشینه رو دو هفته قبلش فرستاده بودم و فقط مونده بود مدیکال.

از شانس ما اون روز دو و بر بیمارستان جا پارک پیدا نمی شد و بعد از یه ربع چرخیدن و هی اینور و اونور رفتن، بعد از 4 راه و ادامه بلوار فرحزادی یه جا پارک خالی شد که تونستم پارک کنم. خود مدیکال از معاینه چشم گرفته تا معاینه پزشک، تقریباً همون چیزی بود که همه بچه ها در موردش توضیح داده بودن. رسیدیم به عکس قفسه سینه که بعد از یه بار انجام دادن، خانومی که این کارو انجام می داد گفت باید تکرار کنی. چون پایین ریه ات نمیفته و بره اونجا رد می کنن و از این حرفا. در کل 3 بار تکرار شد و گفت بیشتر این نمی تونم تکرار کنم. خلاصه منو برد تو شوک که نکنه گیر بدن به این قضیه و آزمایش مجدد  تکمیلی و این حرفا. بقیه آزمایش ها به خوبی انجام شد و 48 ساعت بعد هم تو emedical دیدم نتیجه هر سه نفرمون سابمیت شد. البته نتیجه دخترم همون فرداش سابمیت شده بود.

خلاصه بعد از سابمیت یه کم خیالم راحت شد که حداقل از دید پزشک اینجا آزمایش درست انجام شده. هرچند احتمالاً می دونید پزشک اینجا فقط درستی انجام آزمایش رو تایید می کنه و تصمیم گیری در مورد اینکه آزمایش ها کافیه یا نه و یا باید تکرار بشه در اصل به عهده اونهاست. متاسفانه پرونده من جزو اونایی بود که تو IMMMAcount ایمپورت نمی شد و نمی تونستم بفهمم چه خبره. تا اینکه طبق وعده ای که اداه مهاجرت داده بود 22 آگوست، با تغییراتی که دادن و احتمالا سرورهاشون بروز شد، من تونستم پرونده ام رو ایمپورت کنم و مهم ترین نکته پرونده ام این بود که متوجه شدم مدیکال هر سه نفر فاینالایز شده. نمی دونم مسئول عکس برداری چرا این استرس بیخود رو بهم وارد کرد، فقط موندم وقتی کسی با مشکل حاد میاد پیششون چه بلایی سرش میارن.

فعلاً هم خبری نیست و تو این چند وقت از پرونده های 175 که تاریخشون نزدیک به تاریخ منه، فقط اونایی ویزا گرفتن که مربوط به کشورهای LR بودن. بودن بچه هایی که ویزاشون تو این چند وقت اومده، اما هیچکدوم 2009 نبودن. البته یه 2009 یا 2010 بود که اونم اولویت 4 بود و نمی دونم چرا پرونده اش اینقدر طول کشیده بود. امیدوارم ظرف مدت چند هفته آینده و نه چند ماه، ویزای منم بیاد. طبق برنامه ریزی هایی که کردیم، تصمیم بر اینه که ظرف 2-3 ماه بعد از ویزا بریم و امیدوارم تا آخر تابستون ویزام بیاد که اگه اینطوری باشه تا اواخر آذرماه همگی میریم استرالیا. فعلاً منتظریم آفیسر بگه پول کلاس زبان یا همون Second Installment مربوط به دوره AMEP رو واریز کنیم که به معنای پایان پروسه بررسی درخواست ویزاست.

واسه بهبود وضعیت زبان هم یه سری مجموعه های استرالیایی گیر آوردم که تو این چند وقت لهجه استرالیایی رو بهتر بفهمم. رو گوشیم هم نرم افزار Tunein Radio نصب کردم و باهاش می شه رادیوهای همه جای دنیا رو گوش داد که یه هفته ای می شه به رادیو ABC گوش می کنم. واسه یه کلاس Free Discussion هم می خواستم ثبت نام کنم که بهم پیشنهاد دادن به جاش تو کلاس Listening-Speaking شرکت کنم که احتمالاً از همین هفته شروع می شه. خلاصه هرچه به زمان رفتن نزدیک تر می شیم تازه می فهمیم چقد وقت کم داریم.