تعیین سهمیه

تقریبا دو ماه و نیم از پست قبلی می گذره و متاسفانه اتفاق خاصی تو این چند وقت نیفتاد. بعد سونامی ویزای 175 در ابتدای جولای، این موج فروکش کرد و دوباره همه چیز آروم شد و همونطور که می شد حدس زد علتش توقف مجدد صدور ویزا برای ساب کلاس 175 بود.

طی تماس های متعدد من و سایر دوستان با اداره مهاجرت مشخص شد که توقف صدور ویزا تا زمان دریافت دستور وزیر مهاجرت ادامه خواهد داشت و جالب اینکه صدور ویزا برای ساب کلاس 886 همچنان ادامه داره که جزو ساب کلاس های Onshore محسوب می شه و البته گروه 5.

البته یکی از اتفاقات مهم هم کنار رفتن تونی ابوت از رهبری حزب لیبرال و نخست وزیری و روی کار اومدن رقیبش مالکوم ترمبل بود که اونو به چالش کشید و طی یه رای گیری دورن حزبی تونست نخست وزیر جدید استرالیا بشه تا بتونه موقعیت حزب رو تو کمتر از یکسال مونده به انتخابات سراسری بهبود ببخشه.

روز جمعه 18 سپتامبر ناگهان خبری تو یکی از گروه هایی که عضوم منتشر شد که نشون می داد اداره مهاجرت طی یک بیانه رسمی تکلیف ساب کلاس های Offshore رو واسه امسال مشخص کرده و تعداد سهمیه ها یه مقدار عجیبیه.

ساب کلاس 175: 219 ویزا

ساب کلاس 176: 36 ویزا

ساب کلاس 475: 29 ویزا

زمان اجرایی شدن این آیین نامه، 22 سپتامبر 2015 اعلام شده و ذکر شده که به کلاینت هایی که مشمول این قانون می شن، نزدیک به تاریخ اجرا، اطلاع رسانی خواهد شد.

با توجه به تعداد کم پرونده های باقیمونده 175، این تعداد واسه ما می تونه مناسب باشه. اما تعداد سهمیه درنظر گرفته شده واسه اون دو تا ساب کلاس و به خصوص 176 خیلی کمه. با توجه به اینکه بازه زمانی مربوط به این گروه، از جولای 2007 تا جولای 2010 هستش و هنوزم بدون کیس آفیسر هستن.

ظاهرا اداره مهاجرت نمی خواد با استفاده از قانون Cap & Cease پرونده های باقیمونده رو ببنده و از این طریق به متقاضیان این پیام رو بده که یا همچنان منتظر بمونید و یا برید سراغ راه دیگه ای واسه مهاجرت به استرالیا.

اینم لینک مربوط:

https://www.comlaw.gov.au/Details/F2015L01455/Explanatory%20Statement/Text

 

تو این یکی دو روز با چندتا از دوستان مطلع و متخصص در این خصوص صحبت کردم و نظرشون این بوده که طبق این بیانیه از 22 سپتامبر رسیدگی و صدور ویزا به پرونده های ما دوباره شروع می شه و امیدوارم واقعا چند روزی بیشتر تا ویزا فاصله نداشته باشم.

نکته جالب و شاید تاسف بار اینه که فردا دقیقا هشتادمین ماهی هستش که از لاجم می گذره، یعنی 6 سال و 8 ماه و متاسفانه من فرصت ها رو خیلی راحت از دست دادم. اما مدتی هست که دارم خودمو واسه آیلتس آماده می کنم و اگه این قضیه بیشتر از این بخواد ادامه داشته باشه می رم سراغ آیلتس، اسس و لاج مجدد. هرچند پلن B که همون نیوزلند بود رو هم شروع کردم و حدود یکماه دیگه می رسم به زمان تصمیم گیری واسه اقدام عملی برای نیوزلند. فعلا منتظر بررسی شرایطم واسه گرفتن جاب آفر هستم که یه شرکت مهاجرتی نیوزلند این کار رو انجام می ده. امیدوارم واقعا نیازی به پلن B و یا لاج مجدد نباشه. کاری که چند سال قبل باید انجام می دادم و ندادم.

/ 0 نظر / 90 بازدید