سال مالی جدید استرالیا

تو جولای طبق پیش بینی ها و البته اعلام دیاک پرونده ها ظاهراً تکون خورده. بالاخره دوست خوبم امیر هم کیس آفیسر دار شد. جالبه که خودش هم خبر نداشت. این موضوع رو چندتا از دوستان دیگه هم تجربه کردن. یعنی بدون اینکه به طرف اعلام کنن پرونده می ره دست کیس آفیسر. جالبه از طریق سایت دیاک هم نمی شه اینو فهمید. منظورم چک کردن وضعیت واسه پرونده های آن لاین هستش. البته پرونده من احتمالاً حالاحالاها بدون کیس آفیسر می مونه، چون تو اولویت نیستم. خوشبختانه این روزا خیلی از دوستان هم ویزاشون اومد و بالاخره انتظار بزرگشون تموم شد. اگرچه تو زیرآسمان استرالیا و یا تلفنی به خیلی هاشون تبریک گفتم ، اینجا هم به همه دوستان ویزا گرفته تبریک می گم و امیدوارم مهاجرت موفقی داشته باشن و امیدوارم بزودی ویزای دوستان منتظر هم بیاد.

دو روز پیش بعد از مدت ها با بهروز یه گپی زدم. حتماً یادتون هست همونی که 10 ماهه ویزاش اومد. می گفت همه چیز خوبه و اگه کار باشه که دیگه مشکلی نیست. به گفته بسیاری از دوستان و بستگان خارج از کشور مهم ترین موضوع داشتن یه شغل مناسب در اونجاست و باقی مسائل در درجه پایین تری قرار دارن. البته این بستگی به موارد زیادی داره. اما به نظر من در هرحال یکی از مهم ترین مشکلات مهاجران همین مشکل کاره و خیلی از مشکلات دیگه بعد از حل این مشکل از بین می ره.

واسه من همونطور که قبلاً هم گفتم پروسه مهاجرتم از 18 بهمن 1384 شروع شد و البته مراحل مختلفی داشت و بازم می گم همچین ناراحت هم نیستم که کارم عقب افتاد. از نظر من پروسه مهاجرت سه تا بخش اصلی داره. آیلتس، اسسمنت و لاج. واسه من دو بخش اول و دوم خیلی ذهنم رو مشغول کرده بود. وقتی جواب اسس اومد و بعدش مرحله آیلتس رو رد کردم، یه نفس راحت کشیدم. چون دو مرحله خیلی حیاتی واسه من محسوب می شد. بعد از اسسمنت ناموفق اول و اعتراض ناموفق بعدش، رو این مرحله وسواس پیدا کرده بودم. آیلتس هم واسه من مهم بود، چون بعد از دو سال باید آیلتس می دادم و چون می خواستم اول سال 2009 لاج کنم، نمی خواستم این کار به تاخیر بیفته که خوشبختانه موفق شدم.

بعد از لاج هم که دیگه راحت شدم. چون دیگه تو این مرحله هیچ کاری از دستم برنمیاد. دیگه هرچی بخواد بشه می شه و فقط باید منتظر موند که فعلاً واسه من زوده بگم چقدر انتظار سخته. تو محل کارم هم دو تا از همکاران می خوان برن کانادا. یکیشون می خواد بره کبک و البته هنوز اپلای نکرده و فعلاً داره واسه آزمون فرانسه که اگه اشتباه نکنم اسمش TEF بود آماده می شه. یکیشون هم یه ماه پیش رفت سوریه واسه مصاحبه. از همکاران سابق هم دو نفر رفتن کانادا ، یکی هم فعلاً مالزی و البته یکی دیگه هم آمریکا. خلاصه مهم اینه که هرکی تلاش کنه به اهدافش برسه، چه اینجا و چه هرجای دیگه.

از زمان لاج من بیشتر از 5 ماه و نیم گذشته و تازه شروع راهه. این روزا تو زیر آسمان استرالیا و سایت های دیگه به این سوال برخورد می کنم که راسته دیاک گفته 1 سال به پروسه اضافه کرده؟ من این رو یک ماه پیش تو سایت دیاک و تو بخش خبرها و یکی از خبر ها که مربوط به بودجه و برنامه 2009-2010 بود خوندم که دیاک تا سال 2010 توجهش معطوف به اولویت های 1 و 2 هستش و تا وقتیکه به پرونده های اولویت دار رسیدگی نشه سایر پرونده ها حتی اگه در مراحل آخر باشه، در تعلیق باقی می مونه. البته یکی دو هفته پیش هرچی گشتم مطلب رو تو آرشیو اخبار دیاک پیدا نکردم و نمی دونم چرا ظاهراً حذفش کردن. خلاصه اینم جواب چندتا از دوستان که اینو پرسیده بودن. البته دیاک مثل قبل از زمان و اینکه مثلاً یه سال می خواد به مدت بررسی پرونده اضافه کنه حرفی نزده و تاکید کرده هرچه سریع تر اقدام کنید.

خلاصه آخر هفته خوبی داشته باشین و مثل همیشه موفق باشین.

/ 10 نظر / 65 بازدید
مهدی

ای کاش هرگز رويای سبز پاکيها خزان نميشد و پاييز جرات نمی کرد قدم بر دلها بزاره . ای کاش هر روز سری به پاکيهای قلبمون ميزديم و اونها رو قباروبی ميکرديم تا هر گز همــــچون برگهـــای رنگ پريده از شاخه عمرمون نريزن . ای کاش هميشه در خلوت دل گلدانهای ايمانمون رو سيراب ،‌ سيراب ميکرديم تا هرگز غنچه ای از اون پژمرده نشه . خوشحال میشم سربزنید هر روز منتظر مطالب جدید باشید ..

کوروش کبیر

سلام با اینکه پروسه مهاجرتت خیلی طولانی شده صبر و حوصلت قابل تحسینه. البته با توجه به شرایط فعلی عجله داشتن برا رفتن کار جالبی نیست و کمی تاخیر افتادن تو پرونده شاید بهتر باشه.

هموطن

منظور از پرونده الويت دار ( الويتهاي 1و2) كدوم پرونده هاست؟

آتريسا

اين روزهاي انتظار هرچند طاقت فرسا ولي گذراست، اميدوارم به بهترين شكل برات بگذره. خوشحالم كه بهروز و پاني عزيز هم راضي هستند[لبخند]

پرپر

مرسی محمد جان از لطفت ، من برای همگی دوستان منتظر ارزو می کنم هر چه زودتر این دوره به پایان برسه .[گل] امیدوارم که مرحله لاج هم با موفقیت به اتمام برسه . شاد باشی .

محيا

صبرتون قابلا تقدیره من سه ماه پیش مدارکم رو برای EA فرستادم از شانس من از همون موقع اعلام كردند كه بعد از 12 هفته جواب ميدهند. ما هم در حال انتظاريم تازه فقط براي اسسمنت. من ايلتس دارم و فقط مونده كه به اميد خدا بعد از اومدن جواب اسسمنت لاج كنم. نظرتون در مورد اسپانسر ايالتي چيه؟؟؟ كار آدم رو جلو نمي ندازه؟؟؟؟

sababoy

صبح سپید امروز در عرفان شعله فانوس تو آغاز شد. پرنده ای آواز آغاز بهار خواند و من از شعر حافظ دگرباره صبح را زنده شدم. Morning started white, today in red gnostic of your lantern flame. A bird sung starting of spring and I was freshened from Hafez poem in the morning

پرنده مهاجر (امیر)

محمد عزیز، امیدوارم که این 3 مرحله شروع مراحل موفقیت آمیز و سرشار از شادی بعدی واست باشه دوست خوبم. زندگی با فراز و نشیب و بالا و پائینش قشنگه. حتی اگه قشنگ هم نباشه همینه که هست رفیق! کاریش نمی شه کرد. پس بهتره بگیم قشنگه [شوخی] امیدوارم که به زودی خبرهای خوب ازت بشنویم. [گل]