توافقات جدید اسکان منطقه ای بین استرالیا و پاپوآ گینه نو

سلام به همه دوستان. فعلاً هیچ خبر جدید واسه پرونده ما وجود نداره و تاریخ هم مثل چند ماه گذشته رو 21 می 2008 مونده. ظاهراً تا انتخابات سپتامبر باید صبر کنیم تا ببینیم که دولت جدید استرالیا چه تصمیمی می خواد بگیره. تنها خبر داغ و مهم مربوط به استرالیا تو روزای گذشته، خبر تصمیم جدید دولت استرالیاست که در مورد ورود غیر قانونی با استفاده از شیوه معروف قایق هستش که متن خبر توافقنامه مربوط به اون رو طبق اون چیزی که تو سایت اداره مهاجرت بود براتون نوشتم.

******

طبق انتشار رسانه ای مشترک میان نخست وزیر کوین راد، دادستان کل کشور مارک دریفوس و نماینده محترم مجلس و وزیر امور مهاجرت و شهروندی آقای تونی بورک از امروز آن دسته از پناهجویانی که با قایق و بدون ویزا به استرالیا بیایند به هیچ وجه در استرالیا اسکان داده نخواهند شد.

در پی امضای توافق نامه جدید با پاپوآ گینه نو افرادی که غیر قانونی قصد ورود به استرالیا را دارند، برای ارزیابی به پاپوآ گینه نو فرستاده شده و در صورت پناهنده شناخته شدن در همان جا اسکان داده خواهند شد. رسیدن به استرالیا با قایق دیگر به هیچ وجه به معنی اسکان در استرالیا نیست.

استرالیایی ها از دیدن غرق شدن انسانها در آبهای شمالی جانشان به لبشان رسیده است. کشور ما از دست قاچاقچیان انسان که به استعمار پناهجویان می پردازند و از دیدن غرق شدن پناهجویان در آبهای عمیق صبرش به سر رسیده است. ما دیگر از دیدن نظامیان زن و مرد که جانشان را در راه نجات دادن انسانها در شرایط هولناک آبهای عمیق به خطر می اندازند خسته شده ایم.


توافقات ارزیابی منطقه ای در پاپوآ گینه نو به طور عمده توسعه خواهد یافت و افراد به محض کامل شدن ارزیابی پزشکی و وجود سرپناه مناسب به جزیره مانوس انتقال پیدا خواهند کرد. مقامات پاپوآ گینه نو به ادعاهای آنها در جزیر مانوس رسیدگی خواهند کرد. دولتهای ما امکانات موجود در جزیره مانوس را توسعه خواهند داد و امکانات بیشتری در پاپوآ گینه نو تاسیس خواهند کرد.

هیچ سقفی برای تعداد افراد که به پاپوآ گینه نو انتقال خواهند یافت وجود ندارد. دولت استرالیا با مشارکت با دولت پاپوآ گینه نو برای کسانی که پناهنده شناخته می شوند در صورت پیدا شدن خدمات و سرپناه مناسب و امن از خدمات اسکانی حمایت خواهد کرد. ما ملتی مهربان هستیم و به ارائه دادن برنامه انسان دوستانه مقتدر ادامه خواهیم داد. اگر تصمیمات اعلام شده امروز و ملاقاتهای بین المللی در رابطه با کنوانسیون که حائز اهمیت هست منجر به تعییرات اساسی در تعداد  افرادی که با قایق می آیند شود، استرالیا آمادگی خود را جهت افزایش تدریجی پذیرا بودن انساندوستانه اش به بیست و هفت هزار نفر طبق پیشنهاد هیات هیوستون اعلام خواهد کرد.

هیچ دلسوزی در مورد اعمال مجرمانه ای که منجر به غرق شدن بچه ها و خانواده ها در دریا می شوند وجود ندارد. دسترسی به برنامه انسان دوستانه ما باید از طریق سازمانهای بین المللی که انسانها را در تمام دنیا اسکان می دهند صورت گیرد نه از طریق جنایتکارانی که انسانها را به زور وارد قایقهای نا امن در آب و دریا می کنند که عواقب فجیع به بار می آورند.

توافقات جدید به استرالیا اجازه می دهد به افراد بیشتری که واقعا نیاز به کمک دارند یاری کند و از سوء استفاده قاچاقچیان انسان از سیستم ما جلوگیری نماید. حتی خود قاچاقچیان انسان هم بطور مکرر راه های فعالیتشان را تغییر می دهند و ما باید به طور کافی منعطف بوده و اعمال آنها را پیش بینی کرده و هماهنگ عمل کنیم تا اینکه جلوی نتایج وحشتناک این سوداگری را بگیریم. بدون شک قاچاقچیان انسانی وجود خواهند داشت که پناهجویان را به آزمون تصمیمات ما تشویق کنند. به هیچ عنوان شک نکنید. اگر انسانها هزاران هزار دلار به قاچاقچیان انسان می پردازند، آنها بلیط کشوری غیر از استرالیا را می خرند.

******

/ 2 نظر / 66 بازدید
داوود

سلام ما هم مثل شما هستیم و در انتظار! نمی دونم تا کی باید این پا در هوایی رو تحل کنیم. شما از کی آفیسرتون شنیدید که می فرمایید تا سپتامبر باید صبر کنیم. ممنون

بیتا

سلام امیدوارم کارتون سریع پیش بره من خیلی میترسم از این دولت جدید -تازه اول راهم مدارکو فرستادم- انگار کلا با مهاجرین مخالفه چه قانونی چه غیر قانونی....خدا کنه قوانین رو راحت تر کنه برای مهاجرت های قانونی یا حداقل تغییر نده