خبرای جدید

سلام به همه.

خیلی وقت بود چیزی ننوشته بودم. البته هم کمبود وقت بود و هم اینکه خبر جدیدی نبود. حدوداً دو هفته پیش در مورد اولویت 5 خبری جدید تو سایت دیاک منتشر شد:

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/gsm-priority5-processing.htm

همچنین طبق جدول رسیدگی به پرونده ها در سایت دیاک پرونده های اولویت 4 داره بروز می شه.

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/estimated-allocation-times.htm

به اینصورت که هر 2 هفته تاریخ موجود تو جدول تقریباً 1 ماه و گاهی بیشتر از 1 ماه جلو می ره. همونطور که می دونید این جدول 14 روز یکبار بروز می شه. تو جدول 2 هفته پیش پرونده های 175 تا تاریخ 22 مارس 2011 کیس آفیسر دار شده بودند و حالا این تاریخ رسیده به 28 آوریل. تو لینک اول دیاک تعداد پرونده های موجود در اولویت 4 و 5 رو اعلام کرده و پیش بینی کرده تا قبل پایان سال مالی 2011-2012 که آخر جون 2012 هستش تعدادی از پرونده های اولویت 5 هم به جریان خواهد افتاد و این به نظرم خبر خوبی برای ماست. طبق آمار اعلام شده حدود 27000 پرونده از داخل استرالیا و حدود 15000 پرونده از خارج از استرالیا که اولویت 5 هستند، منتظر به جریان افتادن پرونده هاشون هستند.

البته چند وقت پیش یکی از دوستان در "زیر آسمان استرالیا" در پاسخ به سوال من در مورد اولویت 5 نوشته بود که وقتی تاریخ موجود در این جدول به آخر می برسه، رسیدگی به پرونده های ما شروع می شه:

 
شبنم
۳:٠۵ ‎ب.ظ - شنبه، ۱٩ شهریور ۱۳٩٠
آقای محمد،
طبق آخرین اعلام DIAC باید تا قبل از ژانویه 2012 تمام اولویتهای 4 که تا آخر می 2011 لاج کردند آفیسردار بشن بنابراین اولویتهای 5  که بعد از اینها هستند، باید در حدود ژانویه یا کمی بعد باید آفیسردار شدنشون شروع بشه. البته شما هر دو هفته یکبار این آدرس رو چک کنید تا مطلع بشید که Diac رسما تا چه تاریخی رو آفیسردار کرده (الان تاریخ 1 دسامبر 2011 آفیسرداره) و اگر به تاریخ اول جون 2011 رسید یعنی نوبت شما هم داره میرسه (:

http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/estimated-allocation-times.htm
 
در مورد این مطلب جایی چیزی پیدا نکردم، لطفاً اگه شما دوستان در این مورد چیزی شنیدید یا جایی چیزی خوندید به من هم بگید. درهر صورت امیدوارم تا قبل پایان سال 1390 کیس آفیسر من مشخص بشه. برای همه شما هم همین آرزو رو دارم.
 
پینوشت:
امروز متوجه شدم صفحه مربوط به وضعیت رسیدگی به پرونده ها یک هفته زودتر آپدیت شده. فکر می کنم علتش این بوده که کیس آفیسردار شدن اولویت پنج مربوط به چهار Sub Class شروع شده. که شامل ویزاهای 880، 881، 882 و 862 هستش که طبق تاریخ تو جدول به پرونده های تا تاریخ 15 آگوست 2007 کیس آفیسر اختصاص داده شد که با توجه به کنسل شدن پرونده های قبل 1 جولای 2007 (غیر از 495 و 496 که شامل این قانون نشد.) می شه گفت اولین پرونده های موجود اولویت 5 در این گروه ها محسوب می شه.
/ 6 نظر / 40 بازدید
علی

آقا منم تو این چند رو حسابی سایت دیاک زیرو رو کردم ولی چیزی پیدا نکردم. ولی مطمئنم که آفیسرتون قبل عید میاد

بابی

سلام همشهری. امیدوارم هر چه زودتر CO شما هم مشخص بشه. موفق باشی.

سهند

سلام لاجمنت من در تاریخ 07/19/2010 بود و کیس آفیسرم 09/30/2011 مشخص شده. این رو هم بگم که من برای ویزای 176 اقدام کردم برای ایالت پرث. فکر میکنین تا اومدن جواب سکیوریتی چقدر دیگه مونده؟ مرحله مدیکال تا گرنت چقدر طول میکشه معمولا؟ ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین بگین.

Parisa

Montazere Shenidan Khabare haee khub azaton hatam

بابی

سلام . پیغامت رو دیدم. مرسی محمد جان.

سهند

سلام محمد جان ممنونم از اینکه پست منو درج کردی و هم چنین پاسخ دادی. میخاستم بگم که سکیوریتی من 20/12 اومد و حالا دنبال کارای مدیکال هستم. :) امیدوارم کار شما هم زود جور بشه