ویزا نزدیکه؟

هنوز 1-2 هفته تا دریافت نتیجه ناتی زمان مونده که دیروز صبح دیدم دامون، دوست و وکیلم ایمیلی فرستاده مبنی بر اینکه ظاهراً به پایان ماجرا نزدیک می شیم و ویزا نزدیکه. دو هفته پیش، وقت 28 روزه واسه ارسال نتیجه ناتی رو آفیسر تمدید کرده بود و منتظر ایمیلی از آفیسر نبودیم. حالا خواسته تا سایر مدارک تکمیلی مثل پاسپورت دخترم، آیلتس همسر و مهم تر از همه مدیکال و عدم سوء پیشینه رو بفرستیم و 28 روز هم وقت داده.

از دید دامون، با توجه به درخواست ناگهانی مدیکال و عدم سوء پیشینه معناش پایان چک امنیتیه. ظاهراً سال گذشته دلیل درخواست مدارک مربوط به چک امنیتی مثل فرم های 80، 1221 و CV از افرادی مثل من که اولویت 5 بودیم این بوده که خواستن به دلیل طولانی شدن تعیلق پرونده های اولویت 5، این مرحله رو بطور موازی پیش ببرن. اتفاقاً حدود 3 ماه پیش تیم 13 که کارش تقریباً همینه ازم چندتا سوال پرسید و ظاهراً نامه اتمام سکیوریتی چک امروز بدست آفیسرم رسیده و اونم واسه تصمیم گیری خواسته بقیه مدارک رو بفرستیم.

شاید به همین دلیل بوده که هروقت از آفیسر وقت خواستیم، اونم خیلی راحت تمدید کرد و از اول وقتی دامون درخواست 14 هفته وقت کرد، قبول نکرد و گفت آخر هر 28 روز درخواست بده. اگه همه این تحلیل ها در مورد پایان چک امنیتی درست باشه باید گفت شانس با من بوده که نتیجه چک امنیتی زودتر از این نیومده و درست وقتی اومده که 1-2 هفته دیگه با نتیجه ناتی فاصله ای نمونده. فقط می مونه نتیجه مثبت ناتی که امیدوارم بزودی بدستم برسه. وگرنه عدم قبولی در ناتی یعنی بسته شدن پرونده.

من فقط می تونم امیدوار باشم که این اتفاق بیفته و بعدش معلوم می شه قضیه پایان چک امنیتی درسته یا نه که اگه درست باشه تنها شاید 2-3 ماه تا دریافت ویزا مونده. چیزی که فکر می کردم حداقل 1 سال دیگه باهاش فاصله دارم. این بهترین سورپرایز بعد از نزدیک به 5.5 سال انتظاره.

امیدوارم، امیدوارم و امیدوارم.

/ 5 نظر / 81 بازدید
بیتا

خبر خوب و امیدوارکننده ای بود. ایشالا همه چی خوب پیش بره.اگه منم لینک کنید خوشال میشم wishtofly.blogfa.com

LR

امیدوارم خبر نتیجه خوب ناتی و بعدش هم ویزا رو به زودی اعلام کنی و به عنوان یکی از ته تغاری های 175/176 ای کارت زودتر ردیف شه

عادله

الهی شکر خیلی باعث خوشحالی من شد

دنیا

آفرین به این همه سخت کوشی[گل] بیصبرانه منتظر شنیدن خبرهای خوب از شما هستیم[گل] (خواننده خاموش)