اسسمنت- بار اول

بعد از اینکه تصمیم گرفتم از طریق ACS اقدام کنم، شروع کردم به جمع آوری اطلاعات. تمامی صفحات موجود تو بخش اسسمنت رو پرینت کردم و شروع کردم به خوندن. هرموردی هم که واسم مبهم بود از دوستان می پرسیدم. ٢-٣ هفته به عید مونده بود که تقریباً تمامی مدارکی رو که باید ترجمه می شد، دادم دارالترجمه. بعد از عید و از اردیبهشت کلاس آیلتس من هم شروع شد و من با یکی از دوستان  خوبم که الان مقیم استرالیا و ساکن ملبورنه، اونجا آشنا شدم. البته دو نفر دیگه هم بودن. وسط کلاس ها بود که من پول اسسمنت رو از طریق یه صرافی واریز کردم و قرار شد ٣ روز بعد رسید رو بهم بده، سه روز بعد صرافی بهم زنگ زد و گفت که به طرفت بگو بره حسابش رو چک کنه، پول تو حسابه. البته طرف من ACS بود و قرار شد عصر برم و رسید رو ازش بگیرم. اما وقتی از استرالیا رسید رو فکس می کردن، سیاه میفتاد. بالاخره ٢-٣ هفته ارسال درخواست اسسمنت من به تاخیر افتاد. تا بالاخره نماینده اون صرافی تو استرالیا که خوشبختانه مقیم سیدنی بود رسید رو به یکی از دوستام تحویل داد. ١٨ اردیبهشت واسه آیلتس ثبت نام کردم و امتحان هم روز شنبه ١٧ تیر بود.

بعد از دریافت اطلاعات واریز پول و دقیقاً روز ١١ تیر همه مدارک رو فرستادم ACS. خیالم راحت بود که بدون هیچ مشکلی اسس می شم. ١۴تیر هم واسه امتحان رفتم تهران. اسپیکنیگ من روز پنجشنبه ١۵ تیر بود. بعد از دو هفته نتیجه اومد.

Spekaning: 5 , Listening: 5.5 , Reading: 8.5 , Writing: 6

انتظار نداشتم اسپیکینگ رو ۵ بشم. اما گفتم اشکالی نداره. من که همون ۵ واسم کافیه. حدود ١ ماه از ارسال مدارک گذشته بود که یه e-mail از اسسور دریافت کردم و ازم دو تا گزارش پروژه و یه سابقه کار جدید با تفکیک دوره های مختلف و سمت های مختلف خواست. آخه من سابقه کار رو که حدود ٨ سال بود بصورت کلی فرستاده بودم. ۵٩ روز هم وقت داده بود که بفرستم. احتمال می دادم ازم گزارش پروژه بخواد، چون رشته ام مهندسی الکترونیک بود و به همین دلیل شنیده بودم بدلیل غیر مرتبط بودن  رشته ازم گزارش پروژه خواهند خواست و ضمناً جز گروه B قرار می گیرم. مدارک رو تهیه کردم و قبل موعد مقرر فرستادم. اواسط آبان بود که از طریق سایت متوجه شدم پروندم فاینالایز شده و ظرف ٢١ روز آینده نامه اسسمنت بدستم می رسه. بعد از سه هفته و دقیقاً یادمه که چهارشنبه بود نامه رسید و من با هیجان نامه رو باز کردم و دیدم برخلاف تصورم اسسمنتم Unsuitabel شده. روز بدی بود. نمی دونستم چکار کنم. من سابقه کار جدیدم رو به سه بخش تقسیم کرده بودم و اونا فقط بخش سوم رو که ۴ سال و ۴ماه بود تایید کردن و در نتیجه سابقه کارم رسید به زیر ۶ سال که حداقل سابقه کار واسه گروه  B محسوب می شه. بخش اول که حدود ١ سال بود رو به عنوام کارآموز نوشتم، بخش دوم رو متخصص شبکه و بخش سوم رو مدیر شبکه. عنوان شغلیم Systems Manager بود و همونطور که می دونید  Network and Systems Administrator یکی از موارد زیر مجموعه Systems Manager محسوب می شه. بخش اول که معلوم بود لحاظ نمی شه، اما بخش دوم رو اصلاً انتظار نداشتم رد کنند. با نماینده وکیل مهدی ١ صحبت کردم اون بهم گفت اعتراض کن و نظرش این بود چون بخش دوم سابقه کارت با تحصیلت همزمان شده، ردش کردن. منم هم مدارک رو تهیه کردم که شامل یه نامه می شد که باید توش علت اعتراض نوشته می شد و دلایل لازم رو برای تغییر حکم می نوشتم و همچنین یه سری جدول که طبق توضیحات نماینده وکیل مهدی ١ تو اکسل تهیه کرده بودم. این دفعه پول رو از طریق بانک ملی فرستادم و ٢ روز بعد همه مدارک رو پست کردم به استرالیا. روز ٢۶ اسفند ١٣٨۵ بود که نامه رسید و بازهم خبر بد. اسسور من نوشته بود که ما بخش دوم سابقه کار رو به این دلیل رد نکردیم که شما همزمان با تحصیل کار هم می کردید. چون می دونیم این طبیعیه، بلکه به این دلیل رد کردیم که این بخش از سابقه کار شما رو زیر حد Professional اسس کردیم. دیگه نمی دونستم چکار باید بکنم. ۴ روز مونده به عید، این خبر من روز شوکه کرد و امیدم برای تغییر نتیجه نقش بر آب شد. البته همون موقع می دونستم که معمولاً اعتراض به حکم نتیجه رو عوص نمی کنه. اما باید این کار رو انجام می دادم تا بعداً از خودم نپرسم که اگه اعتراض می کردم ممکن بود نتیجه بده؟

شوک بسیار بدی بود. اما خوشبختانه هربار که یه همچین شوکی بهم وارد می شه، ظرف چند روز و بعض وقتا حتی چند ساعت شوک رو پس می زنم و به این فکر می کنم که حالا باید چکار کنم و چجوری باید مشکل بوجود آمده رو اصلاح کنم.؟ این بود که ناامید نشدم و سال جدید رو با برنامه های جدید و یک شروع جدید آغاز کردم.

/ 0 نظر / 66 بازدید