بازهم شروع مجدد

سلام، اونم بعد از مدت ها

می خواستم بعد لاج مجدد مطلب بنویسم، اما دیدم از پست قبلی خیلی گذشته. خلاصه بگم فعلا در حال آماده شدن واسه آیلتس 7 هستم و اگه مشکل خاصی پیش نیاد تیر ماه واسه همیشه از شرش خلاص می شم. اما داستان این چند ماه.

بعد اون قضیه شروع کردم به زبان خوندن و 3 ماه بعدش اولین امتحان آیلتس رو دادم و چون چندان آماده نبودم نتونستم 4 تا 7 رو بیارم. دو تا 6.5 تو رایتینگ و اسپیکینگ باعث شد به امتحان بعدی فکر کنم. سه ماه بعد یعنی 15 اسفند مجددا امتحان دادم و اینبار برخلاف انتظار باز هم نمره نیاردم. اینجا بود که فهمیدم 6.5 تا 7 چیزی نیست که بشه صرفا با سلف استادی رفت سراغش و اشتباه منم این بود که 6 ماه رو هدر دادم بدون هیچ کلاسی و انتظار معجزه داشتم.

 تو این مدت بعضی از دوستان بهم پیشنهاد دادن که کلاس برم، اما فکر می کردم چیزی نیست و می تونم. به قول خودم 6.5 تا 7 که چیزی نیست. لیسنینگ و ریدینگ 7 هم واسم مشکلی نبود و فقط باید اون دو تا رو می کشیدم بالا. نتیجه امتحان، جمعه 28 اسفند که اومد ضربه سختی بهم زد و یادمه تا 1 ساعت پشت مونیتور کامپیوتر نشسته بودم و نمی دونستم چکار کنم.

فرداش یکی از دوستان خوب که قبلا هم بهم پیشنهاد کلاس رفتن رو داده بود، مجددا اینو بهم گفت و اینبار قبول کردم، کاری که چند ماه قبل باید انجام می دادم. خودش و همسرش تونسته بودن تو اولین اقدام نمره بالاتر از حدی که می خوان رو بیارن. این شد که 29 اسفند تماس گرفتم با استاد مورد نظر و پنجشنبه 5 فروردین ملاقاتی داشتیم تو کافه مارسی و قهوه ای خوردیم و شرایط رو توضیح دادم و اون هم گفت گه از کجا باید استارت بزنم و چطور. اولین جلسه کلاس هم 19 فروردین بود و الان که حدودا یک ماه از اون زمان گذشته تغییر رو احساس کردم و پیشرفت محسوسی داشتم. هرچند هنوز کافی نیست و باید به ثبات برسم. در هر صورت نمی دونم اون دوستانم می خونن اینو یا نه، اما همینجا بابت پیشنهادشون ازشون تشکر می کنم.

خلاصه اینکه قراره اواسط تیر ماه امتحان بدم و بعدش سریعا لاج. خوشبختانه الان طبق رویه ای که از سپتامبر 2014 شروع شده، همچنان ویزاها تو مدت 2-3 ماه صادر می شه و این عالیه. دسامبر اسسمنتم رو از ACS گرفتم و فقط مونده این آیلتس تا همه چی اوکی شه. نکته دیگه اینکه با همین آیلتس می شه واسه ویزای 190 ایالت NSW اقدام کرد، که اینکارو کردم البته، اما به دلیل اینکه رقبای با آیلتس 7 و امتیاز بالاتر هم واسه 190 اقدام می کنن، طی یکسال گذشته کسی با 55 امتیاز و آیلتس 6 دعوت نشده ظاهرا. حتی واسه 489 یکی از مناطق NSW به اسم Far South Coast هم واسه رشته من و 3 رشته دیگه شرط آیلتس 7 در هر چهار مهارت رو گذاشته. درنتیجه راهی نیست جز گرفتن ایلتس 7 که با برنامه فعلی امیدوارم تیر ماه بهش برسم.

در شرایطی هستم که بعد 10 سال استارت پروژه استرالیا، اگه بخوام هم نمی تونمبرگردم و این راه رو باید تا آخر برم. 10 سال زمان کمی نیست و اگرچه دوره انفعالی هم زیاد بوده تو این 10 سال، ولی اینهمه سال چیزی نیست که به راحتی بشه ازش گذشت. من این راه رو ادامه می دم تا زمان پیروزی نهایی و دریافت ویزا و البته اینو می دونم که بخش مهم و جدی تر ماجرا بعد وارد شدن به خاک استرالیاست. تمام تلاشم اینه که حداکثر اوایل پاییز خودمون و بهار استرالیا بتونم وارد استرالیا بشم. به امید اون روز.

یه نکته مهم

تو این چند وقت تعدادی از دوستان از طریق پیام خصوصی ازم پرسیدن که چطور می تونن ازم سوالاشون رو بپرسن. ایمیل من تو وبلاگ هست و می تونید ایمیل بزنید و اگه بتونم حتما کمکتون می کنم.

/ 0 نظر / 188 بازدید