چند خبر بد و یک خبر خوب

هفته گذشته هفته خیلی بدی واسه من و سایر اعضای خانواده بود. پدر مریم(همسرم) بعد از تحمل مشکلات ناشی از نارسایی قلبی و ریوی شنبه گذشته فوت کرد. چیزی که حداقل طی چند سال آینده انتظارش رو نداشتیم. فشارهای روحی این قضیه و موضوع وت اسس باعث شد در موقعیت مناسبی نباشم تا بیام و نتیجه وت اسس رو بنویسم.

قضیه از این قراره که وت اسس با توجه به درخواست بررسی فوری، تو یه هفته پرونده من رو بررسی کرد و متاسفانه با وجود همه مدارکی که فرستادم، چیزی رو که احتمالش کم هم نبود اعلام کرد و مدرک دانشگاهیم رو Associate Degree ارزیابی کرد و ما برگشتیم سر خونه اول. به دامون ایمیل زدم و خوشبختانه کمکم کرد و با آفیسر تماس گرفت. آفیسر بطور کلی با دریافت این 5 امتیاز از طریق آزمون NAATI موافقت کرده و تنها مشکل اینه که در جواب درخواست 14 هفته تمدید زمان 28 روزه دوم، گفته که نمی تونه یهو 14 هفته وقت بده و فعلاً 28 روز زمان رو تمدید می کنه تا بعداً احتمالاً بشه با ارسال مدرک ثبت نام ناتی و اینکه اعلام نتیجه 10 هفته وقت می گیره، ازش وقت بیشتری خواست.

فردا تو امتحان ثبت نام می کنم که البته از طریق دامون عزیز انجام می شه. قبلاً مدارک لازم واسه ناتی رو واسش فرستاده بودم و دامون اون رو واسه ناتی پست می کنه. تو این چند وقت تو اینترنت و به خصوص مایگرنت هلپ دنبال نمونه سوالات و منابع خوب واسه ترجمه گشتم و یه چیزایی هم پیدا کردم. اگه شما هم چیزی در این مورد می دونید لطفاً بهم بگین. خوشبختانه به طور کلی با ترجمه مشکلی ندارم و تو Reading هم همینطور. حتی دفعه اول که آیلتس دادم تو Reading نمره ام 8.5 شد. ولی بهرحال امتحان راحتی نیست و وقتی استرس هم همراه اش باشه دیگه بدتر می شه و از اون بد تر این که فقط و فقط یکبار شانس قبولی دارم.

ثبت نام واسه ناتی به این صورت هستش که تمامی مدارک موردنیاز رو واسشون پست می کنید و البته مستقیماً به یکی از دفاتر ناتی در استرالیا و اون ها بر اساس اینکه کجا می خوایید امتحان بدید، به مرکزشون تو اون کشور خبر می دن که تو ایران آیلتس تهران این امتحان رو برگزار می کنه، پاسخنامه هم مجدداً به استرالیا ارسال می شه و همونجا تصحیح می شه و نتیجه رو پست می کنن.

از 1-2 روز دیگه واسه آماده شدن تو ناتی استارت می زنم و فقط امیدوارم همین ور سال آیلتس تهران وقت امتحان واسم بزاره. دوستان خوب من واسم دعا کنید.

/ 10 نظر / 103 بازدید
آذر

سلام آقا محمد تازه با وبلاگتون آشنا شدم ووقت نکردم همه موضوعات روبخونم .امیدوارم موفق بشید .نگران نباشید اینطور که من میدونم ناتی خیلی راحت تره از آیلتس بنابراین حتما از پسش بر میایید

بیتا

سلام واااییییییییی کلی خوشال شدم آقا محمد... با این پشتکار و پیگیری که من از طریق وبلاگتون متوجه شدم مطمئنم درست میشه و موفق میشید[لبخند]

آرزو

سلام امیدوارم موفق باشی.چطور می تونم بفهمم امتیاز لیسانس از پیام نور قم چقدره؟حالا شما باید تو آزمون ناتی چند بگیری؟

آرزو

ممنون از پاسختون باور کنید چن بار از دامون این سوال رو پرسیدم ولی نمیدونم چرا هیچوقت پاسخی نداده البته سرش خیلی شلوغه ظاهرا و منم انتظاری ندارم ولی صرفا بخاطر اینکه شما اشاره کردید به دامون اینو گفتم شما که باهاش در ارتباط هستید می تونید این لطف رو بکنید و این موضوع رو ازش سوال کنید؟ بهرحال حتما به کیس هایی مثل شما پاسخ میده ولی من شناخته شده نیستم براشون اگر مقدور بود براتون خیلی ممنون میشم ازش سوال کنید امیدوارم که شما هم بتونید زودتر نتیجه دلخواهتون رو بگیرید مرسی

الهام

برادر داری خیلی سختی تحمل می کنی ولی بدون که اینجا هم مشکلات خیلی خیلی زیاده و شاید با خودت بگی ارزشش رو نداشت

عادله

برادر عزیز خدمتتون تسلیت می گم. خیلی بابت قضیه وت اسس متاسف شدم...ولی شما خودتون رو ناراحت نکنید... سر قضیه خودم بشدت به تقدیر اعتقاد پیدا کردم! انشالا تقدیر برای شما هر چی هست توش خیر باشه. با امید پیش برین انشالا درست می شه.

LR

اول از همه چیز تسلیت می گم. روحشون شاد باشه. یاد شعر هایده افتادم که می خوندش عجب بالا و پایین داره دنیا..... در مورد کارتون هم امیدوارم موفق باشین و این مرحله هم به خوبی بگذره...... خواستم پیشنهاد بدم RSS رو به وبلاگتون اضافه کنین ، اینطوری پیگیری پست های جدیدتون خیلی راحت تر میشه ... موفق باشین

ساناز

محمد جان موفق باشی.بابت پدر همسرت هم تسلیت می گم.امیدوارم به زودی بیای و خبرهای خوب بهمون بدی.خوشحالم که هنوز جای امید و موفقیت هست :)

مانه

محمد جان بهت تسلیت می گم. من شنیدم این امتحان ناتی اونقدر ها هم سخت نیست. امیدوارم همه چیز به خوبی پیش بره.

امین

سلام محمد جان خبر جدیدی نداری هی میام تو وبلاگت خبری نیست[لبخند]